Analist achiziții Jr.

Candidatul Ideal

Ne dorim:

  • un coleg/o colega responsabil, riguros in respectarea indicatiilor primite de la colegul de echipa
  • Abilități foarte bune de scriere, comunicare telefonică, editare, combinate cu abilități de prezentare și vorbire în public.
  • sa invete proceduri de lucru si sa le respecte
  • foarte bune abilitati de comunicare - scriere, comunicare telefonica, editare precum si comunicare fata in fata
  • punctualitatea trebuie sa fie o caracteristica
  • meticulos
  • cu o buna capacitate de intelegere a informatiilor in industria IT
  • indemanare in munca pe calculator cu coduri, descrieri, specificatii, valori financiare
  • intelegerea conceptelor elementare ale unei afaceri
  • cunoscator al limbii engleze – vorbit, scris, citit
  • sa cunoasca aplicatiile Microsoft Office si sa fie flexibil si curios pentru insusirea unor cunostinte noi despre functionalitatea Microsoft CRM si ERP Oracle;

Descrierea jobului

Responsabilități:

  • va defini produsele în catalogul electronic al companiei – denumire, caracteristici cheie, foto.
  • va redacta Purchase Ordere în sistemele organizațieiatingerea obiectivelor.
  • va transmite comenzile către furnizorii agreați.
  • va putea răspunde cererilor de ofertă pentru produsele standard, care nu fac obiectul unor proiecte speciale.
  • va relaționa cu furnizorii, urmărind respectarea termenelor de livrare pentru mărfurile comandate.
  • la recepția mărfurilor, va verifica conformitatea condițiilor agreate cu furnizorii – produs, cantitate, preț.
  • va rula proactiv rapoarte și va ține la zi documentele în care operează.
  • se va implica în procese administrative - întocmire referate, urmarire aprobări.
  • va opera în plaftormele de colaborare ale partenerilor- garanții, documente , comenzi.

Formular înscriere

Dimensiunea fișierului nu trebuie să depășească 2MB

Prin trimiterea acestui formular sunteți de acord cu termenii și condițiile noastre și cu Politica noastră de confidențialitate, care explică modul în care putem colecta, folosi și dezvălui informațiile dumneavoastră personale, inclusiv către terți.

Alte roluri disponibile

Internal Account Manager in Cluj-Napoca

Aceste criterii sunt esențiale pentru angajator în procesul de selecție a candidaților: peste un an de experiență în vânzări

Detalii
Programator

Mandatory requirements: University Degree – Computer Science, Informatics or related...

Detalii
Tehnician infrastructură pe sisteme de securitate

Detalii
Tehnician sau Ing On Site Service

Persoană pasionată dе IT care dorește să evolueze în acest domeniu...

Detalii
Tehnician service imprimante și fotocopiatoare

In Timisoara

Detalii